پوزش بیماری مشاهده رسانه ها استان یزد

پوزش: بیماری مشاهده رسانه ها استان یزد رسانه ملی دامپزشکی مشاهده تب کریمه کنگو گزارش حوزه کاری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتمال صدور مجوز آمریکا جهت فروش هواپیما به کشور عزیزمان ایران

در صورت صحت این عنوان این نخستین مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا در دولت ترامپ خواهد بود. آن هم زمانی که پایتخت کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کند تا از چالش‌های مالی

احتمال صدور مجوز آمریکا جهت فروش هواپیما به کشور عزیزمان ایران

احتمال صدور مجوز آمریکا جهت فروش هواپیما به ایران

عبارات مهم : ایران

در صورت صحت این عنوان این نخستین مجوز وزارت خزانه داری آمریکا در دولت ترامپ خواهد بود. آن هم زمانی که پایتخت کشور عزیزمان ایران تلاش می کند تا از چالش های مالی مرتبط با توافق خرید هواپیما که بعد از برجام به امضا رسید، عبور کند.

یک پایگاه خبری آمریکایی به نقل از یک منبع ایرانی مدعی شد که وزارت خزانه داری آمریکا مجوز مورد نیاز جهت فروش چند هواپیما از یک شرکت کانادایی به کشور عزیزمان ایران را صادر کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری المانیتور، اکنون تردیدهایی در مورد اینکه آیا دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) به شرکت کانادایی بمباردیه که در حوزه ساخت و طراحی تجهیزات هواپیمایی فعالیت دارد، مجوز مورد نیاز جهت فروش هواپیماهای مسافربری به کشور عزیزمان ایران را صادر کرده هست. در صورت صحت این عنوان این نخستین مجوز وزارت خزانه داری آمریکا در دولت ترامپ خواهد بود. آن هم زمانی که پایتخت کشور عزیزمان ایران تلاش می کند تا از چالش های مالی مرتبط با توافق خرید هواپیما که بعد از برجام به امضا رسید، عبور کند.

احتمال صدور مجوز آمریکا جهت فروش هواپیما به کشور عزیزمان ایران

المانیتور به نقل از یک منبع ایرانی نوشت که شرکت بمباردیه از وزارت خزانه داری آمریکا مجوز مورد نیاز جهت فروش ۱۰ هواپیمای CRJ به شرکت هواپیمایی قشم را داده است.

این منبع گفت: ما و شرکت کانادایی در حال بررسی پیش نویس قرارداد هستیم، ولی هنوز سندی میان دو طرف ردوبدل نشده است.

در صورت صحت این عنوان این نخستین مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا در دولت ترامپ خواهد بود. آن هم زمانی که پایتخت کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کند تا از چالش‌های مالی

به گفته او، مجوز فروش این هواپیماها از سوی OFAC به تازگی صادر شده است است.

بر اساس این گزارش، شرکت بمباردیه به درخواست المانیتور جهت گفت وگو در این باره پاسخی نداد و یک سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا با اعلام اینکه این عنوان مربوط به اسناد محرمانه تجارتی این وزارتخانه هست، از پاسخ به سوالی در این باره خودداری کرد.

بنابر گزارش المانیتور، در طی دو سال گذشته درخواست های صدور مجوز جهت صادرات هواپیما به کشور عزیزمان ایران در وزارت خزانه داری بر روی هم جمع شده است هست. علاوه بر شرکت کانادایی بمباردیه تعداد دیگری از شرکت های هواپیمایی از جمله شرکت های بوئینگ، ایرباس، شرکت فرانسوی ایتالیاییATR، شرکت برزیلی امپرائر و نیز شرکت هواپیمایی سوخوی روسیه با خطوط هوایی ایرانی مذاکره کرده اند.

احتمال صدور مجوز آمریکا جهت فروش هواپیما به کشور عزیزمان ایران

بنابر قانون آمریکا، زمانی که بیش از ۱۰ درصد هواپیماهای شرکت های خارجی از آمریکا تامین شود، این شرکت ها نیاز دارند تا جهت صادرات هواپیما چراغ سبز وزارت خزانه داری آمریکا را دریافت کنند.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | هواپیما | هواپیما | آمریکایی | شرکت هواپیمایی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog