پوزش بیماری مشاهده رسانه ها استان یزد

پوزش: بیماری مشاهده رسانه ها استان یزد رسانه ملی دامپزشکی مشاهده تب کریمه کنگو گزارش حوزه کاری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی جنگ کشور عزیزمان ایران و عربستان جهت دنیا فاجعه‌بار خواهد بود / سی.ان.بی.سی

وب سایت شبکه تلویزیونی سی.ان.بی.سی آمریکا در مقاله ای به تحلیل و ارزیابی جنگ احتمالی بین کشور عزیزمان ایران و عربستان پرداخت و آن را جهت کل دنیا فاجعه بار توصیف

جنگ کشور عزیزمان ایران و عربستان جهت دنیا فاجعه‌بار خواهد بود / سی.ان.بی.سی

سی.ان.بی.سی: جنگ کشور عزیزمان ایران و عربستان جهت دنیا فاجعه بار خواهد بود

عبارات مهم : ایران

وب سایت شبکه تلویزیونی سی.ان.بی.سی آمریکا در مقاله ای به تحلیل و ارزیابی جنگ احتمالی بین کشور عزیزمان ایران و عربستان پرداخت و آن را جهت کل دنیا فاجعه بار توصیف کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب سایت سی ان بی سی بروز درگیری بین کشور عزیزمان ایران و عربستان فاجعه ای تمام عیار جهت کل دنیا خواهد بود و عواقب آن محدود به دو کشور و منطقه خلیج فارس نخواهد شد.

جنگ کشور عزیزمان ایران و عربستان جهت دنیا فاجعه‌بار خواهد بود / سی.ان.بی.سی

استیون کوپیس در این مقاله جهت سی. ان.بی.سی نوشته است اوضاع در خاورمیانه به تدریج از کنترل خارج می شود و ترساندن جنگ کشور عزیزمان ایران و عربستان بیش از پیش، قابل باور به نظر می رسد ولی نباید اشتباه کرد این درگیری فقط بین دو کشور نیست بلکه درگیری تمام عیار بین این دو کشور فاجعه ای تمام عیار جهت منطقه و دنیا خواهد بود.

نویسنده سپس به اهمیت جایگاه این دو کشور در شریان صادرات نفت به دنیا اشاره کرده و گفته است در صورت بروز هرگونه جنگی میان ین دو کشور به طور قطع تنگه هرمز بسته خواهد شد و این عنوان تاثیر بسیار ناگواری بر اقتصادی جهانی خواهد گذاشت.

وب سایت شبکه تلویزیونی سی.ان.بی.سی آمریکا در مقاله ای به تحلیل و ارزیابی جنگ احتمالی بین کشور عزیزمان ایران و عربستان پرداخت و آن را جهت کل دنیا فاجعه بار توصیف

او نوشته است: حدود 20 درصد نفت دنیا را از طریق تنگه هرمز صادر می کنند؛ تنگه ای که خلیج فارس را به بازارهای جهانی متصل می کند. اگر جنگی بین عربستان و کشور عزیزمان ایران بروز کند، ممکن است این گذرگاه به آسانی مسدود شود. تاثیر بسته شدن تنگه هرمز بر اقتصاد دنیا شدید و فوری خواهد بود.

نویسنده این مقاله با انتقاد از آمریکا نوشته است که این کشور به جای میانجیگری و ارام کردن فضا از هیچ تلاشی جهت بیانات وسوسه برانگیز و بررسی رویکردهای تازه در دیپلماسی خاورمیانه فروگذار نکرده هست. حال آنکه اکنون وقت چنین بیانات و رویکردهایی نیست. آمریکا باید به عنوان پلیس جهانی عمل کند، یعنی همان کاری که از وقت جنگ جهانی دوم انجام داده هست. این کشور باید تنش ها را در خاورمیانه فرونشاند و بر پایبندی خود به دیپلماسی منصفانه و اصولی -که نشانه از آن حل و فصل مناقشات از طریق مذاکره هست، نه توسل به زور- بار دیگر تاکید کند. نتیجه قصور آمریکا در این کار، فاجعه ای تمام عیار جهت منطقه و همه ما خواهد بود.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | عربستان | خاورمیانه | جنگ جهانی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog